Immoweb : Verplichte informatie in Vlaanderen
  | Immobiliën te koop | Vakantiewoning te huur | Immobiliën te huur | Huizen te koop in Frankrijk | Autogids | Jobs, vacatures: stepstone |  

Immoweb: de 1e vastgoedsite van België - Hier vindt u het complete vastgoedaanbod!
Welkom   Gratis inschrijven
Blijf via email op de hoogte van nieuwe panden
Bewaar zoekopdrachten en favoriete panden

Snel zoeken

Immo te huur

     

Gids

     

Bouwen & renoveren

Decoreren

Vinden

     

Mijn zoekacties

     

Zoek in de index

     
Te huur > Stedenbouw > Artikel



| Goed om weten

Verplichte informatie in Vlaanderen



Verkoop je een huis of een appartement dan ben je wettelijk verplicht de nodige informatie te bezorgen aan kandidaat-kopers.

Art. 5.2.5 van de Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening

Iedereen die een onderhandse akte van verkoop of van verhuring voor meer dan negen jaar van een onroerend goed, en ook van vestiging van erfpacht of opstal opmaakt, moet vermelden of er voor het onroerend goed een stedenbouwkundige vergunning is uitgereikt en of het krachtens artikel 4.2.12, §2, 2°, voor de overdracht verplichte as-builtattest is uitgereikt en gevalideerd, en moet de meest recente stedenbouwkundige bestemming van dit goed met de benamingen gebruikt in het plannenregister overnemen. In voorkomend geval worden ook vermeld : de dagvaardingen die met betrekking tot het goed werden uitgebracht overeenkomstig artikel 6.1.1 of artikel 6.1.41 tot en met 6.1.43 alsook iedere in de zaak gewezen beslissing, de op het goed rustende voorkooprechten, vermeld in artikel 2.4.1, respectievelijk het feit dat op het goed een verkavelingsvergunning van toepassing is.

 

De vastgoedmakelaars en andere personen die in de uitoefening van hun beroep of activiteit dergelijke onderhandse akten opmaken, moeten een verwijzing naar artikel 4.2.1 van deze codex opnemen in de akte.

Art. 5.2.6 van de Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening

Iedereen die voor eigen rekening of als tussenpersoon een goed verkoopt, verhuurt voor meer dan negen jaar, inbrengt in een vennootschap, een erfpacht of een opstalrecht overdraagt, of op andere wijze de eigendomsoverdacht met een vergeldend karakter van het goed bewerkstelligt, vermeldt in de hieraan verbonden publiciteit:

 

1° of er voor het goed een stedenbouwkundige vergunning is uitgereikt;

2° de meest recente stedenbouwkundige bestemming van dit goed met de benamingen gebruikt in het plannenregister;

3° of er voor het goed een dagvaarding werd uitgebracht overeenkomstig artikel 6.1.1 of 6.1.41 tot en met 6.1.43 en iedere in de zaak gewezen beslissing;

4° of er op het goed een voorkooprecht rust, in de zin van artikel 2.4.1;

5° of voor het goed een verkavelingsvergunning van toepassing is;

6° of het krachtens artikel 4.2.12, §2, 2°, voor de overdracht verplichte as-builtattest is uitgereikt en gevalideerd.

 

De Vlaamse Regering kan nadere regels vaststellen voor de vorm en de modaliteiten van de vermeldingen in de publiciteit en voor de vrijstelling van deze bepalingen voor bepaalde vormen van publiciteit.

En jij, wat denk jij ervan?


 

Hulp