Overzicht
Omschrijving
Uniek kasteeldomein op ±7ha nabij het centrum van Hasselt
Via een prachtige oprijlaan bereiken we dit kasteel dat dateert uit ±1790 en een bewoonbare oppervlakte heeft van maar liefst ±1500m². Het ligt te midden van een groot park met vijver en eeuwenoude bomen. De evenwichtige architectuur geeft karakter, uitstraling, stijl en prestige aan deze unieke eigendom.
Het kasteel bestaat uit een groot volume met sterke structuren. Het gelijkvloers omvat een imposante inkomhal, een open aaneenschakeling van een bureel, een zit- en eetkamer met ingebouwde bibliotheek en een aparte leefkeuken. De inrichting en afwerking zijn in harmonie met het prestigieuze van het kasteel: hoge deuren, eiken parketvloeren, open haard en plafonds met mouluren, …
De eerste verdieping is voorzien van vier volwaardige slaapkamers, een bad- en een douchekamer. De masterbedroom bestaat uit het slaapgedeelte, een grote open dressing en een ensuite badkamer. Verder zijn er nog twee linnenkamers.
Op de tweede verdieping bevinden zich twee kamers, een vernieuwde douchekamer, een berging en vervolgens is er toegang tot twee zolderruimtes.
Het hoofdgebouw is volledig onderkelderd. Door het behoud van de authentieke elementen heeft ook de kelder een karaktervolle uitstraling. Het beschikt over verschillende ruimtes: wasplaats, wijnkelder, bar, bureel, sportkamer met sauna, infraroodsauna en douchekamer. Van hieruit is er ook toegang tot het overdekte zwembad dat momenteel dienst doet als fitnessruimte.
Verder is er een bijgebouw verbonden aan de hoofdwoning maar ook apart toegankelijk. Het gebouw beschikt over een winterkamer en een instapklaar appartement met living, eetkamer, keuken, slaapkamer en badkamer.
Het kasteel beschikt ook over een ruime inpandige garage, twee bijkomende garages en is het voorzien van een grote opslagplaats voor het tuinmaterieel.
Vanuit de hele woning heeft men overal zicht op de prachtige parktuin met vijver. Bovendien is het ook voorzien van een gravel tennisplein en een buitenzwembad waar er in volledige privacy genoten kan worden.
Tenslotte is er een aparte conciërgewoning met twee slaapkamers.
Deze unieke eigendom is uiterst geschikt als woonst, eventueel gecombineerd met kantoor (max 100m²).
De renovaties werden gerealiseerd met respect voor het behoud van de authentieke elementen. Zo werd het kasteel reeds voorzien van nieuwe ramen, een nieuw dak met natuurleien en werd het opnieuw geïsoleerd. Vervolgens werd er een WKK-installatie (warmte-kracht koppeling), twee condensatie -
| Bouwjaar | 1790 |
|---|---|
| Staat van het gebouw | Goed |
| Beschermd erfgoed | Niet gespecificeerd |
| Gevelbreedte aan de straatkant | 52 m |
| Aantal gevels | 4 |
| Overdekte parkeerplaatsen | 7 |
| Buitenparkeerplaatsen | 10 |
| Asbestcertificaat is beschikbaar | Niet gespecificeerd |
| Bewoonbare oppervlakte | 1500 vierkante meters |
|---|---|
| Aantal open haarden | 1 |
| Type keuken | Semi uitgerust |
| Slaapkamers | 6 |
| Dressing | Nee |
| Badkamers | 2 |
| Douchekamers | 2 |
| Professionele ruimte | Nee |
| Kelder | Ja |
| Zolder | Ja |
| Gemeubeld | Nee |
| Gepantserde deur | Nee |
| Oppervlakte van het perceel | 71260 vierkante meters |
|---|---|
| Perceel aan de straatkant | Nee |
| Bebost land | Nee |
| Perceel aan de achterzijde | Nee |
| Breedte van de grond op de straat | meters |
| Aansluiting op de riolering | Aangesloten |
| Gas, water & elektriciteit | Ja |
| Conciërge | Nee |
|---|---|
| Lift | Ja |
| Aangepast aan mensen met een beperking | Nee |
| Beveiligde toegang / alarm | Nee |
| Gepantserde deur | Nee |
| Airconditioning | Nee |
| TV-kabel | Ja |
| Jacuzzi | Nee |
| Sauna | Nee |
| Zwembad | Nee |
| Internet | Nee |
| Primair energieverbruik | 343 kilowattuur per vierkante meters |
|---|---|
| EPB/EPC-label | D |
| Verplicht renovatiewerken uit te voeren | Nee |
| Unieke code EPC/EPB | 003728759 |
| CO₂ Uitstoot | Niet gespecificeerd |
| Jaarlijks theoretisch totaal energieverbruik | Niet gespecificeerd |
| Geldig keuringsattest elektriciteit | Ja |
| Conformiteitscertificaat voor brandstoftanks | Niet gespecificeerd |
| Dagvaarding: geen rechterlijke herstelmaatregel of bestuurlijke maatregel opgelegd | Niet gespecificeerd |
|
Vlaamse maatregelenregister geraadpleegd
|
Niet gespecificeerd |
| Afzonderlijke meter voor electricteit | Ja |
| Afzonderlijke meter voor gas | Ja |
| Afzonderlijke meter voor water | Ja |
| Geldig overstromingscertificaat | Niet gespecificeerd |
| Type verwarming | Gas |
| Warmtepomp | Nee |
| Fotovoltaïsche zonnepanelen | Nee |
| Thermische zonnepanelen | Nee |
| Dubbel glas | Ja |
| Bouwvergunning | Ja |
|---|---|
| Kadastraal Plan | Niet gespecificeerd |
| Voorkeurrecht voor de huurder | Niet gespecificeerd |
| Bouwverplichting | Nee |
| Verkavelingsvergunning | Nee |
| Voorkooprecht | Nee |
| Dagvaarding voor inbreuk op de stedenbouwkundige voorschriften | Nee |
| Meest recente stedenbouwkundige bestemming | Andere |
| Overstroming zonetype | Geen overstromingsgebied |
|
P-score
|
A |
|
G-score
|
A |
| Meest recente stedenbouwkundige bestemming met benaming van het plannenregister | Parkgebied |
Vraagprijs exclusief notariskosten (excl. eventuele registratiekosten)
| Prijs | 3750000 € |
|---|---|
| Kadastraal inkomen | 13000 € |
| Vastgoedbelegging | Nee |
|
|
|
Boes & Boes (IPI 505653)
| Adres |
20 Ridderstraat
3500 - Hasselt |
|---|---|
| Website |
|
| Externe verwijzing | 5769 - 3545 |